2019 WA Surf League R2 - Scarboro
12 January 2019
Final
PosNameClubTeamPoints
1Ben JohnsonScarboroScarboro Black (63)18
16Riley SomersScarboroScarboro Black (63)18
17Hannah JonesScarboroScarboro Black (63)18
29Phoebe JonesScarboroScarboro Black (63)18
2Ben WatermanTrigg IslandTrigg Island Red (83)16
11Joshua HantkeTrigg IslandTrigg Island Red (83)16
21Nikita FredonnetTrigg IslandTrigg Island Red (83)16
49Georgia MoarTrigg IslandTrigg Island Red (83)16
5Ethan JacksonCity of Perth SLSCCity Black (97)14
14Jackson BlomCity of Perth SLSCCity Black (97)14
26Amy MurphyCity of Perth SLSCCity Black (97)14
52Imogen HerringtonCity of Perth SLSCCity Black (97)14
9Andrew LewinSwanbourne NedlandsRampant Swans (104)12
15Dominic BertschingerSwanbourne NedlandsRampant Swans (104)12
23Maia SimmondsSwanbourne NedlandsRampant Swans (104)12
57Rosie DefrancescoSwanbourne NedlandsRampant Swans (104)12
3Max HunterTrigg IslandTrigg Island Green (114)10
34Liam FoleyTrigg IslandTrigg Island Green (114)10
35Mikaela InnocentTrigg IslandTrigg Island Green (114)10
42Femke NegusTrigg IslandTrigg Island Green (114)10
13Bruce RidleySecret HarbourSecrets (121)8
18Byron FinchSecret HarbourSecrets (121)8
43Abbey PoadSecret HarbourSecrets (121)8
47Caitlin HideSecret HarbourSecrets (121)8
12Jake BattleMullalooMullaloo B (122)6
22Sean McConnonMullalooMullaloo B (122)6
38Claudia DineenMullalooMullaloo B (122)6
50Amanda DaviesMullalooMullaloo B (122)6
6Ethan DuffyCottesloeCottesloe Pylon (125)4
33Kate LockleyCity of BunburyCottesloe Pylon (125)4
40Adam ForteyCottesloeCottesloe Pylon (125)4
46Hollie TucekCottesloeCottesloe Pylon (125)4
8Lukas FinnNorth CottesloeNorth Cott A Team (134)2
28Emily WrayNorth CottesloeNorth Cott A Team (134)2
44Joel HalleyNorth CottesloeNorth Cott A Team (134)2
54Jayde HaydenNorth CottesloeNorth Cott A Team (134)2
4Zachariah ColemanScarboroScarboro Gold (139)
7Joseph CrowleySorrento (WA)Sorrento A
10Jaxon HaydenNorth CottesloeNorth Cott B Team (145)
19Jared ClarkeMullalooMullaloo A (155)
20Johann SzymanskiFremantleTeam FMSLSC (138)
24Craig HutchisonCity of Perth SLSCCity Red (140)
25Daniel SnookSorrento (WA)Sorrento A
27Corey BartleMullalooMullaloo A (155)
30Rory DaltonCity of Perth SLSCCity Red (140)
31Henry LoudenFremantleTeam FMSLSC (138)
32Samual HortonScarboroScarboro Gold (139)
36Amelie PrinslooFremantleTeam FMSLSC (138)
37Zac DewarNorth CottesloeNorth Cott B Team (145)
39Matilda MorfesseNorth CottesloeNorth Cott B Team (145)
41Sarah VineyCity of Perth SLSCCity Red (140)
45Grace YoungCity of Perth SLSCCity Red (140)
48Ella McCullaghScarboroScarboro Gold (139)
51Cherie RogersFremantleTeam FMSLSC (138)
53Jo-Anna MaynardMullalooMullaloo A (155)
55Belinda SomersScarboroScarboro Gold (139)
56Molly DraycottMullalooMullaloo A (155)
58Tara CorriganSorrento (WA)Sorrento A
59Asha MoxhamNorth CottesloeNorth Cott B Team (145)
Registrations
NoNameClubTeam
1Corey BartleMullalooMullaloo A
2Jake BattleMullalooMullaloo B
3Dominic BertschingerSwanbourne NedlandsRampant Swans
4Jackson BlomCity of Perth SLSCCity Black
5Jared ClarkeMullalooMullaloo A
6Zachariah ColemanScarboroScarboro Gold
7Tara CorriganSorrento (WA)Sorrento A
8Joseph CrowleySorrento (WA)Sorrento A
9Rory DaltonCity of Perth SLSCCity Red
10Amanda DaviesMullalooMullaloo B
11Rosie DefrancescoSwanbourne NedlandsRampant Swans
12Zac DewarNorth CottesloeNorth Cott B Team
13Claudia DineenMullalooMullaloo B
14Molly DraycottMullalooMullaloo A
15Ethan DuffyCottesloeCottesloe Pylon
16Byron FinchSecret HarbourSecrets
17Lukas FinnNorth CottesloeNorth Cott A Team
18Liam FoleyTrigg IslandTrigg Island Green
19Adam ForteyCottesloeCottesloe Pylon
20Nikita FredonnetTrigg IslandTrigg Island Red
21Joel HalleyNorth CottesloeNorth Cott A Team
22Joshua HantkeTrigg IslandTrigg Island Red
23Jaxon HaydenNorth CottesloeNorth Cott B Team
24Jayde HaydenNorth CottesloeNorth Cott A Team
25Imogen HerringtonCity of Perth SLSCCity Black
26Caitlin HideSecret HarbourSecrets
27Samual HortonScarboroScarboro Gold
28Max HunterTrigg IslandTrigg Island Green
29Craig HutchisonCity of Perth SLSCCity Red
30Mikaela InnocentTrigg IslandTrigg Island Green
31Ethan JacksonCity of Perth SLSCCity Black
32Ben JohnsonScarboroScarboro Black
33Hannah JonesScarboroScarboro Black
34Phoebe JonesScarboroScarboro Black
35Andrew LewinSwanbourne NedlandsRampant Swans
36Kate LockleyCity of BunburyCottesloe Pylon
37Henry LoudenFremantleTeam FMSLSC
38Jo-Anna MaynardMullalooMullaloo A
39Sean McConnonMullalooMullaloo B
40Ella McCullaghScarboroScarboro Gold
41Georgia MoarTrigg IslandTrigg Island Red
42Matilda MorfesseNorth CottesloeNorth Cott B Team
43Asha MoxhamNorth CottesloeNorth Cott B Team
44Amy MurphyCity of Perth SLSCCity Black
45Femke NegusTrigg IslandTrigg Island Green
46Abbey PoadSecret HarbourSecrets
47Amelie PrinslooFremantleTeam FMSLSC
48Bruce RidleySecret HarbourSecrets
49Cherie RogersFremantleTeam FMSLSC
50Maia SimmondsSwanbourne NedlandsRampant Swans
51Daniel SnookSorrento (WA)Sorrento A
52Belinda SomersScarboroScarboro Gold
53Riley SomersScarboroScarboro Black
54Johann SzymanskiFremantleTeam FMSLSC
55Hollie TucekCottesloeCottesloe Pylon
56Sarah VineyCity of Perth SLSCCity Red
57Ben WatermanTrigg IslandTrigg Island Red
58Emily WrayNorth CottesloeNorth Cott A Team
59Grace YoungCity of Perth SLSCCity Red
Live Club Standings
City Black150
Trigg Island Red129
Trigg Island Green92
North Cott A Team88
City Red83
Secrets72
Scarboro Black70
Sorrento A60
Cottesloe Pylon56
Mullaloo A50
Mullaloo B48
North Cott B Team47
Rampant Swans20
Team FMSLSC17
16
Scarboro Gold4

If you need to report a problem with results, please email surfsports@slswa.com.au